Değerli Hocamız, düşün insanı Prof. Dr. Metin Sarfati’nin ardından, web sayfasında yayımlanmak üzere, duygu, düşünce ve anılarınızı aşağıdaki yorum alanına yazarak gönderebilirsiniz. 

7 Comments

 1. gülsünay Reply

  Değerli Hocam,
  Bu dünyadan aniden gidişiniz beni kendimle derin bir muhasebeye itti. Sizinle daha fazla çalışma fırsatım vardı, sizden daha çok şey öğrenme fırsatım vardı ve nasıldınız son 10 yıldır sorma fırsatım vardı, artık bunların hiçbiri yok. Büyük pişmanlık içinde yokluğunuzun acısını yaşıyorum. Aklımdan çıkmıyor ve kabul etmek zor geliyor. Metin Hocam, çok değerli düşünür görüşeceğiz biliyorum. “Gülsünay, çevre, arkadaşların çok önemli, vaktini kimlerle geçirdiğin… deyişiniz geliyor aklıma.” Sizin öğrenciniz olmak, sizinle tez yazmak ne büyük şansmış. Derin bir sızıyla, özlemle… Gülsünay.

  • Yaver Eryılmaz Reply

   Değerli ağabeyim, Aslında günlerdir elim gitmiyor, ne yazacağım bilemiyorum zira gerçekten zor yazması inanası gelmiyor insanın.Az ve kısa bir zaman diliminde biz güzel ve keyifli anları paylaşmıştık .Seni hep gülen yüzünle hatırlayacağım.Sonsuza dek huzur içinde olmanı diliyorum. Sevgi ve Özlemle…

 2. Müge Uckan Reply

  Bu hayatta kaybettiğim ilk gençlik arkadaşım. Ani kaybını duydugum gunden berı bu dızler, bu sarkı bana Metin’i ve gerıye gelmeyecek o guzel gunlerı hatırlatıyor. Cok ama cok üzgünüm. Metin’i tum kalbımle sevgıyle anıyorum.
  Muge

  Eskidendi
  Eskidendi, Çok Eskiden
  Hani erken inerdi karanlik,
  Hani yagmur yagardi inceden,
  Hani okuldan, işten dönerken,
  Işiklar yanardi evlerde,
  Eskidendi, çok eskiden.

  Hani ay herkese gülümserken,
  Mevsimler kimseyi dinlemezken,
  Hani çocuklar gibi zaman nedir bilmezken,
  Eskidendi, çok eskiden.

  Hani hepimiz arkadaşken,
  Hani oyunlar tükenmemişken,
  Henüz kimse bize ihanet etmemiş,
  Biz kimseyi aldatmamişken,
  Eskidendi, çok eskiden.

  Hani şarkilar bizi bu kadar incitmezken,
  Hani körkütük sarhoşken gençligimizden,
  Daha biz kimseye küsmemiş,
  Daha kimse ölmemişken,
  Eskidendi, çok eskiden.

  Şimdi ay usul, yildizlar eski
  Hatiralar gökyüzü gibi gitmiyor üstümüzden
  Geçen geçti,
  Geceyi söndür kalbim
  Geceler de gençlik gibi eskidendi
  Şimdi uykusuzluk vakti.
  Murathan Mungan

 3. Suzi Bar CUKRAN Reply

  Metin Sarfati
  Benim icin Mose, gozumu actigimdan
  hayatimda gordugum sahiz, agbim diye sifatlandirgim kisi, cocuklugumuzda annesinin, babasinin azarladigi, degerli degerle yetistirilen,ustun kisilige sahip olacak olan Mose . Seneler sonra hayat herkese oldugu gibi bizi de ayri yollara savurdu, sen Metin akademinin gozdesi oldun , yazilarin, yorumlarinla ogrencilerinin kalbinde yer kazidin, her zaman ailene sadik kaldin ve guven verdin. Aslinda sessizliginle cok sesliydin ve sesini duyurman gerekirdi daha uzun zaman…..Maalesef cok zamansiz ayrildin aramizdan yine sessizce, seni hic unutamiyacagimiz. Ruhun huzurlu olsun 🙏😮‍💨

 4. Öznur Şahin Reply

  Değerli Metin hocam…
  Sizinle çalıştığım her gün derinliğinizden öğrendiklerim ve bana kattiklarınız için size her zaman sonsuz zaman içerisinde minnettar kalacağım.
  Bana olan ilk öğretiniz Caute hayatımın temel taşı olmaya devam edecek.
  Sizi kaybettigimiz için üzgünüm. Ama yolculuğunuzda size bir dönem asistanlık yaparak eşlik edebildigim için gururlu ve mutluyum. Siz kendi egosu yerine inandığı düşünceleri yazılarıyla iz olarak bırakabilen gerçek bir insan olarak anilacaksiniz.
  Işıklar içinde…

  • Zarifliginiz, klasliğıniz,bilgeliğinizle herkesin gözlerini kamaştırarak baktığı hocam.
   Işıklar yoldaşınız olsun.

 5. Doğumgünün kutlu olsun Sevgili Metin. İyi ki bizim dünyamıza doğmuşsun, iyi ki seni tanımışız , iyi ki arkadaşımız, dostumuz, sevdiğimiz olmuşsun, Nefesin tükenmiş, gözlerin kapanmış da olsa, aklımızdaki, gönlümüzdeki varlığın devam ediyor ve devam edecek. Kadehimi senin için kaldırıyorum, büyük bir özlem ve sevgiyle……

Write A Comment